НАГРАДИ


УЧАСТИЯ НА УЧЕНИЦИ И СЪСТАВИ

                                в национални и международни конкурси и фестивали

                       

  • СТИПЕНДИЯ И СРЕБЪРНИ ЛИРИ ОТ НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС "ОРФЕЕВИ ТАЛАНТИ" - КАЛОФЕР 2016
  • Нов успех постигнаха ученици от СОУ "Димчо Дебелянов" - Бургас заедно с техния музикален педагог и учител Стойко Георгиев. На XVI Национален музикално-фолклорен конкурс "Орфееви таланти", проведен на 25, 26 и 27 март в град Калофер.
  • В категория музикални инструменти за изпълненията си на гайда Михаил Динев получи сребърна лира на Орфей, а Павел Димов от VII“Б“ клас - първа награда и стипендия по наредбата за даровити деца.
  • Със сребърни лири се завърнаха и учениците Даниела Тодорова от X клас  и Димитър Михнев от XI клас -  двамата в категория професионални училища.
  • Това е най-големият конкурс за български фолклор, обхващащ всички направления: песни, инструментали, танци, автентичен и обработен фолклор, авторска музика на фолклорна основа, видеоконкурс.
  • Всички участници и техните произведения се оценяват от 20-членно жури с председател проф. д-р Милчо Василев - ректор на АМТИИ.

Поздравяваме ви и се гордеем с вас и с успехите ви!

 

 


 

      Проявата "Фолклорно море"  среща почитателите на народната музика и танци с професионални ансамбли, любителски и ученически състави от гр. Бургас. На 26.03. 2016г. на открита сцена ,,Охлюва”  до КЦ ,,Морско казино” се представиха  ученици от трети до осми  клас от нашето училище, които в часове по ЗИП и СИП под ръководството на  г-жа Надя Иванова изучават български народни танци.

 


 

ИНДИВИДУАЛНИ:

     

 

 

 

 

 

 

              Даниела Тодорова - VIII кл., народно пеене - МФ„Слънце, радост, красота” - Несебър - II награда и едногодишна стипендия.


 

  Михаела Йоргова XI кл., народно пеене - ФФ”Славееви нощи”-гр.Айтос - I награда; НСТС „Божура”гр.Средец - I награда; НСТС ‘Св.св.Константин и Елена”- II награда; МФ„Слънце, радост, красота” - Несебър- I награда и едногодишна стипендия.


 

  Мина Недин -VI кл., пиано - НК „Музикални бисери” - Варна - I награда; МФ „Корабът на изкуствата” - Поморие - I награда; МФ „Радост на брега” - Созопол - I награда; МФ „Слънце, радост, красота” - Несебър - II награда


 Боряна Дралчева, VI кл., поп пеене - НК "Бисери на поморийския бряг" - II награда; МФ " Корабът на изкуствата" - Поморие - II награда; МФ  изкуствата” - Поморие - II награда; МФ „Радост на брега” - Созопол - III награда.


Виктория Матева - I кл., детска песен - МФ „Радост на брега” - Созопол - II награда


Димитър Михнев - IX кл., народно пеене -ФФ ”Славееви нощи”-гр.Айтос - I награда


Камелия Димитрова - VIII кл., народно пеене  -ФФ”Славееви нощи”-гр.Айтос - III награда


  СЪСТАВИ: 

Вокална група при СОУ „Д. Дебелянов” -  МФ „Радост на брега” - Созопол - I награда; МФ „Слънце, радост, красота” - Несебър - I награда

 


 

СПОРТНИ ПОСТИЖЕНИЯ  НА УЧИЛИЩНИТЕ ОТБОРИ

ПРЕЗ УЧЕБНАТА 2013/2014 г.


  1. Турнир по хандбал ''Димитър Гурбалов'' - девойки V - VII кл. - II място
  2. Общинско състезание по хандбал - девойки   V - VII кл. - II място
  3. Общинско състезание по хандбал-девойки VII I- X кл. - III място
  4. Общинско състезание по волейбол:дейвойки и юноши V-VII кл. - III място
  5. Общинско състезание по баскетбол - девойки - IV място  
  6. Общинско състезание по бадминтон - юноши   V- VII кл. - I място    
  7. Областно   състезание по бадминтон -  юноши    V-VII кл. - I място
  8.  Зонално  състезание по бадминтон   - юноши    V-VII кл. - I място
  9. Футболен турнир  ПГМЕЕ                     юноши    V-VII кл. - I място
  10. Турнир по боулинг, юноши и девойки, -   I място

Категории